Kristīnes Lejas
dzīvnieku pieskatīšanas serviss

Kristīne Leja​

Kristīne Leja, ”4paws” idejas autore un vadītāja

Cik vien sevi atceros, man vienmēr patikuši dzīvnieki, prieku rada gan viņu klātbūtne, gan rūpes par tiem. Saka, ka nedrīkst pārstāt sapņot. Varbūt arī mana ticība, vēloties apvienot savu sirdslietu ar darbu, deva impulsu mērķu sasniegšanai.

Tos izdevās īstenot 2006. gadā, kad es nodibināju uzņēmumu un sāku aktīvi nodarboties ar mājdzīvnieku pieskatīšanu. Es lepojos ar to, ka Latvijā un Baltijas valstīs kļuvu par pirmo profesionālo mājdzīvnieku auklīti.

Ja man jautā, ar ko es nodarbojos, es dažkārt smejos un atbildu, ka esmu dzīvnieku auklīte. Tas droši vien izklausās nenopietni, bet patiesībā ir ļoti atbildīgs darbs – dzīvnieki ir kā mazi bērni.

Manā darbā ir svarīga ne tikai mīlestība pret dzīvniekiem, bet arī profesionālas zināšanas. 2007. gadā iestājos Latvijas Kinoloģiskās federācijas kinologu kursos, un 2008. gadā ar izcilību nokārtoju eksāmenu kinoloģijā. Esmu beigusi arī kursus pirmās palīdzības sniegšanā suņiem un kaķiem.

Man ir pieredze ar dažāda veida un lieluma mājdzīvniekiem – maziem dekoratīviem sunīšiem (toiterjeri, Jorkšīras terjeri), dienesta suņiem (vācu aitu suņi, rotveileri, dobermaņi, labradori), dažādu šķirņu kaķiem (piemēram, Devonas rekss, Austrumu, Abesīnijas), trušiem, kāmjiem, jūrascūciņām, kā arī citiem maziem dzīvnieciņiem.

Pēc izglītības esmu finanšu vadītāja, bet mans pamatdarbs ilgus gadus ir bijis saistīts ar citu jomu – personāla meklēšanu un atlasi. Šajā darbā iegūtās iemaņas man ļoti noder, kontaktējoties ar cilvēkiem – dzīvnieku īpašniekiem. Šobrīd visu enerģiju veltu mūsu, cilvēku, mazajiem draugiem – suņiem, kaķiem un citiem mīluļiem.

Lepojos, ka man ir daudz klientu, kas ir apmierināti ar servisu un uzmeklē mani vēlreiz un vēlreiz, kā arī iesaka savām paziņām un draugiem. Paldies par uzticēšanos!

Esmu pateicīga arī manai ģimenei – brālim Mārim un mammai Annai –, kuri mani ne tikai atbalsta, bet arī palīdz darbā ar dzīvniekiem. Īpašs paldies manam tēvam par to, ka tieši no viņa esmu mantojusi mīlestību pret dzīvniekiem. Zinu, ka viņš būtu lepns par to, ko es daru.